Prywatne Serwery Metin2

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2011-10-07 19:34:43

Angellos

http://img802.imageshack.us/img802/7122/dobramniejszapolowa.gif

Zarejestrowany: 2011-07-20
Posty: 20
Punktów :   

[Poradnik] Jak stworzyć dobry, prywatny serwer Metin2?


Witam!

Mnóstwo osób usiłuje nieudolnie postawić serwer do gry Metin2. Nie ważne czy chodzi o serwer dedykowany, hamachi czy no-hamachi. Wszędzie efekt jest taki sam- beznadzieja. W tym poradniku postaram się pomoc twórcom takowych serwerów i być może otworzyć nowy 'rozdział' w historii prywatnych serwerów.

Od czego zacząć?

No cóż. Najlepiej od zebrania całej ekipy. Musi ona być zgrana aby podczas pracy nie wystąpiły żadne zbędne kłótnie, który tylko spowolnią i utrudnią pracę. Następnym krokiem jest szczegółowe obmyślenie wszystkiego co znajdzie się na serwerze. I tutaj rodzi się problem. Na większości serwerów wszystko jest takie samo, bądź bardzo podobne. Exp, drop, drop yang etc. To już zaczyna się robić nudne. Więcej graczy znajdzie się gdy na serwerze będzie... inaczej. Zrobienie szybkości zdobywania PD tak jak na PL'u i zwiększenie dropu yang do 250% byłoby dosyć ciekawym rozwiązaniem (moim zdaniem). Dobrze byłoby również ustalić jakie nowości mają wystąpić na serwerze. Robienie wszystkiego w ostatniej chwili może pociągnąć za sobą konsekwencje w postaci licznych bugów i niedociągnięć. Szczegółowość to bardzo ważna rzecz. Następnym i równie ważnym krokiem jest znalezienie i wybranie serwera na jakim będzie stał serwer (w przypadku serwerów hamachi etc. najlepiej wybrać kogoś, kto ma najlepszy 'sprzęt' i postawienie serwera u tej osoby).  Takie serwery nie są tanie, nie oszukujmy się. Jeżeli dojdzie do tego domena (o tym później) to bez żadnych zysków z Item Shop'u nie opłaca się dalsze utrzymywanie serwera. Jeżeli już wszystko zostanie ustalone należy przeliczyć nasze fundusze i sprawdzić czy wystarczy nam na pokrycie wszystkich kosztów. Nie byłoby miło gdyby po miesiącach ciężkiej pracy całej ekipy okazało się, że nie stać nas na postawienie serwera. No, więc co dalej? Już mówię. Dalej musimy zrobić przejrzystą zapowiedź serwera zawierającą tylko najważniejsze informacje tak, aby narobić potencjalnym graczom smaczku a nie ich zaspokoić. Przejdźmy do punktu drugiego czyli...

Prace nad serwerem

Ten punkt jest najważniejszy. Rozpoczynając konkretne prace nad serwerem należy pamiętać o utrzymywaniu kontaktu z pozostałymi członkami ekipy, gdyż 'w praniu' może wyjść wiele, niemiłych niespodzianek. Tutaj najważniejsze zadanie mają Technik i WebMaster. Bez tych dwóch osób serwer nie powstanie lub powstanie i nie będzie miał strony Największym błędem, który popełniają 'świeżaki' tworzące prywatne serwery jest brak jakichkolwiek urozmaiceń i nowości. Ja ma duże wymagania co do 'priv'ów' i na pewno nie zagrałbym na kolejnym serwerze a'la Elite Mt2. Dlaczego? Gdyż wszystkie są prawie identyczne. Złote i srebrne Hwangi to już nic nowego. Poproście ładnie Waszego technika o zrobienie nowych przedmiotów. Jest nad tym trochę pracy i zwiększy to wagę klienta ale przyciągnie multum graczy. Nowe, unikatowe przedmioty z pewnością przyciągną graczy. Ale zaklinam Was! Nie zrozumcie mnie źle i nie róbcie setek Hwangów/'Stalek' we wszystkich kolorach tęczy! Stwórzcie coś, czego jeszcze nigdzie nie było. To z pewnością wyróżni Wasz serwer spośród tysięcy innych. Aha, jeszcze 'questy'. Przydałoby się również kilka(naście) nowych misji, które nigdzie indziej nie występują. Stereotypem w Metinie jest "Idź i zabij" lub "Idź i pogadaj"- beznadzieja. To już się robi nudne. Wytężcie Wasze mózgownice i wymyślcie coś nowego, chociażby misja, której celem będzie ulepszenie danego przedmiotu od +1 do +9. To jest tylko przykład. Wiem, że coś takiego jest możliwe, gdyż sam miałem coś takiego na swoim 'dedyku'. Jeżeli chodzi o stronę internetową serwera to tutaj również trzeba zabłysnąć. Aby przyciągnąć graczy desing strony musi być miły dla oka i inteligentnie rozmieszczony. Nie zróbcie panelu logowania w stopce (straszne ale prawdziwe- widziałem na pewnym serwerze) albo toplisty na samej górze strony. Wszystko trzeba sobie rozrysować i odpowiednio ułożyć. Jeżeli chodzi o Item Shop to jestem przeciwny udostępnianiu w nim zbroi/broni. Dlaczego? Zwykły, porządny gracz sam musi się męczyć w grze i 'dropić' daną broń a kiedy już ją zdobędzie to entuzjazm znika widząc legiony 'dzieci neo' biegających z identyczną bronią z IS. Nie mam nic przeciwko zamieszczeniu ulepszaczy, fryzur i 'dopalaczy' w Item Shop'ie- w końcu serwer trzeba jakoś utrzymać.

Skończyłem serwer. Co dalej?

Jeżeli już wszystko jest 'odpicowane' możesz zacząć najprzyjemniejszy punkt- reklamę serwera. Oczywiście radzę najpierw przeprowadzić betatesty serwera tak, aby uniknąć niechcianych budów. Jak zareklamować serwer? Pestka. Najlepiej jest poszukać for o tematyce Metin2 i właśnie tam tworzyć zapowiedź serwera. Nie obejdzie się również bez toplist, wymian bannerami etc. Można również wysyłać zaproszenia na adresy e-mail do użytkowników ale pamiętajcie- wszystko z umiarem. Sam nie nienawidzę kiedy dostaję dwadzieścia identycznych maili z zaproszeniem na forum/serwer. Szlag człowieka może trafić. Nie martwcie się kiedy na początku serwer będzie świecił pustkami- zawsze tak jest. Z czasem graczy będzie przybywać. Nie dzięki zapowiedziom ani toplistom ale dzięki... metodą pantoflową Tak, właśnie tak. Jeden użytkownik powie o serwerze drugiemu, kolega koledze i tak się rozejdzie. Oczywiście nie rezygnujcie z dodawania serwera do toplist i tworzenia zapowiedz- przecież ludzie jakoś muszą dowiedzieć się o serwerze.

Podsumowanie

Podsumowując moją wypowiedź powiem tyle. Większość prywatnych serwerów do gry Metin2 to 'fotokopie' swoich poprzedników. Wszędzie jest prawie to samo z niedużymi zmianami. Ludzie, zmieńcie to! Po co tworzyć kolejne, szare serwery? Niech chociaż jedna osoba zastosuje się do mojego poradnika a inne serwer chcąc pozostać 'na szczycie' (szczyt to w tym wypadku pojęcie względne) wezmą się do roboty i dodadzą jakieś nowości na serwer. To by było na tyle. Proszę o komentarze



Pozdrawiam, Angellos.

Ostatnio edytowany przez Angellos (2011-10-07 19:36:04)



Siema, Elo, Nie Dam, Nie Mam, Nie Pomogę, Nie Umiem, Nie Idę, Nie Chcę,
Nie Robię, Też Mnie Okradli, Nie Wiem, Nie chce mi się.

Offline

 

#2 2011-10-07 19:56:36

 Przemox

http://img196.imageshack.us/img196/360/adminda.png

35844337
Skąd: Grudziądz
Zarejestrowany: 2011-01-05
Posty: 441
Punktów :   16 
WWW

Re: [Poradnik] Jak stworzyć dobry, prywatny serwer Metin2?

No mogę przyznać że ładnie to napisałeś ,chyba i ja wrócę do pisania poradników i dawania plików

Ostatnio edytowany przez Przemox (2011-10-07 19:57:30)


http://img254.imageshack.us/img254/736/sigpic164006.gif


DAJ http://www.priv-m2.pun.pl/img/warn_add.gif

Offline

 

#3 2011-10-07 20:52:14

 PatryqPL

http://imageshack.us/a/img203/9870/tzsp.jpg

Skąd: Kluczbork
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 953
Punktów :   59 
Hobby: To i tamto :P

Re: [Poradnik] Jak stworzyć dobry, prywatny serwer Metin2?

Dobre łap +

Offline

 

#4 2011-10-08 06:57:35

 Bula1905

http://img245.imageshack.us/img245/3923/premiumuser.png

18520630
Skąd: RG
Zarejestrowany: 2010-12-24
Posty: 482
Punktów :   65 

Re: [Poradnik] Jak stworzyć dobry, prywatny serwer Metin2?

Oczywiście leci + za poradnik


http://img832.imageshack.us/img832/3741/sygna1jq.png

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.sticklife10.pun.pl www.metin2-gry-mmorpg.pun.pl www.apocalypseraiders.pun.pl www.fidelisl2.pun.pl www.grycentrum.pun.pl